Neler yeni

Android 7.0 Nougat Fabrika İmajları ve OTA Dosyaları

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#1
Android 7.0 Nougat Fabrika İmajları ve OTA Dosyaları

Android 7.0 Nougat işletim sisteminin fabrika imaj dosyaları nihayet yayınladı. İndirme bağlantılarını haberimizde bulabilirsiniz.


Android 7.0 Nougat işletim sisteminin resmen kullanıma sunulmasının ardından teknoloji tutkunu kullanıcılar Google’ın fabrika imajlarını yayınlamasını sabırla bekledi. Firma bugün kullanıcıların yüzünü güldürecek adımı attı ve kullanıcıların isteği yerine geldi.
Android 7.0 Nougat güncellemesi Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player ve Google’ın Pixel C tabletine sunulmuş vaziyette. Eksileri ve artılarıyla çok konuşulan Nexus 5 akıllı telefon ise güncellemeden mahrum kaldı, bu akıllı telefon Android macerasına Android 6.0 Marshmallow ile nokta koymuş oldu.

[h=2]Android 7.0 Nougat Fabrika İmajları ve OTA Dosyaları[/h]


Android Developers sitesinde yayınlanan fabrika imajlarıyla kurulum işlemine geçmeden önce kullanıcıların cihazlarındaki verilerini yedeklemeleri tavsiye ediliyor. Flash’lama sürecinde akıllı telefon / tabletlerde depolanmış tüm veriler silineceği için yedekleme unutulmamalı. Root erişimi, flash’lama ve fabrika imajı gibi kavramlara aşina olan teknoloji meraklıları zaten bu sürece hakimler.
Google Mayıs ayından bu yana fabrika imajlarının yanı sıra OTA dosyalarını da sağlamaya başladı. Bu OTA dosyalarıyla bootloader kilidini kaldırmadan ve tümverileri tamamen silmeden firmware güncellemesi gerçekleştirilebiliyor. Google Android Nougat işletim sisteminin fabrika imajlarına ek olarak OTAdosyalarını da indirmeye olanak tanıyor.
Tüm imaj ve OTA dosyalarına aşağıdaki bağlantılar yardımıyla ulaşmanız mümkün. Bu yazıyı kaleme aldığımız anda Pixel C ve Nexus Player güncellemeleri de hazır durumdaydı. Fabrika imajları ve OTA dosyaları için detaylı kurulum yönergeleri de yine bu sayfalarda mevcut.

  • Android 7.0 Nougat fabrika imajlarını indirmek için buraya tıklayın.
  • Android 7.0 Nougat OTA dosyalarını indirmek için buraya tıklayın.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#2
Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak akıllı telefonların listesi

Android 7.0 Nougat güncellemesini hangi akıllı telefonlar alacak? İşte Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak akıllı telefonların listesi!
Android 7.0 Nougat alacak Motorola modelleri

Moto G (4. nesil)
Moto G Plus (4. nesil)
Moto G Çal (4. nesil)
Moto X Saf Edition (3. nesil)
Moto X Style
Moto X Play
Moto X Force
Droid Turbo 2
Droid Maxx 2
Moto Z
Moto Z Droid
Moto Z Force Droid
Moto Z Play
Moto Z Droid Play
Nexus 6

--------------------

Sony
Sony de Android Nougat güncellemesi alacak kendi cihazlarının listesini yayımladı ve Sony Xperia X Performance ve Xperia XZ güncelleemsi başladı bile.
Android 7.0 Nougat alacak Sony modelleri

Xperia Z3 +
Xperia Z4 Tablet
Xperia Z5
Xperia Z5 Compact
Xperia Z5 Premium
Xperia X
Xperia XA
Xperia XA Ultra
Xperia X Performance
Xperia Z2 ve Z3 listede değil ve daha sonraki bir zaman içinde güncelleştirmenin gelip gelmeyeceği teyit edilmedi.


HTC
HTC Mayıs ayında düzenlenen Google I / O konferansından sonra Android N desteğini açıklayan ilk şirket olmuştu.
Android 7.0 Nougat alacak HTC modelleri

One A9
One M9
HTC 10
HTC bu cihazların 2016 dördüncü çeyrekte güncellemeleri alacağını söylemişti ve Aralık 2016 itibariyle, kilitsiz HTC 10 sürümü zaten güncelleştirme almaya başladı.

--------------------

LG
LG V20 kutudan Android 7.0 Nougat ile çıktı ve Android Nougat ile çalışan telefon tanıtan ilk üretici oldu. Hatta Android Nougat ile çalışan Google Pixel telefonlardan bile önce geldi. Şirketin diğer amiral gemisi telefonu LG G5’in yakında güncelleme alması bekleniyor ancak, Önizleme Programı aracılığıyla güncelleme alabilirsiniz.
Diğer telefonların ne zaman alacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

--------------------

Huawei
Huawei geçtiğimiz günlerde Android Nougat alacak telefonlarının listesini yayınladı.
Android 7.0 Nougat alacak Huawei modelleri

Huawei Mate 8
Huawei P9
Huawei P9 Plus
Huawei P9 Lite
Huawei Nova
Huawei Nova Plus
Huawei'nin alt markası Honor, Android Nougat güncelleme planlarını henüz açıklamadı.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#3
Samsung, Galaxy S7 ve S7 Edge için Nougat Güncellemesini Dağıtmaya Başladı!
Beklenen güncelleme nihayet gelmeye başladı. Samsung, Samsung, Galaxy S7 ve S7 Edge cihazları için Nougat güncellemesi çıktı.. Sonunda akıllı telefonlar için beklenen güncellemenin dağıtımına Samsung başladı..
Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge için Nougat Güncellemesini Dağıtmaya Başladı
Bir süredir Galaxy S7 ve S7 Edge kulllanıcıları Nougat güncellemesini bekliyordu. Güncelleme beta için dağıtılmaya başlandı. Bununla birlikte Türkiye'ye ne zaman Nougat güncellemesi gelecek soruları da beraberinde geldi..

Galaxy S7 için Nougat ne zaman Türkiye'de olacak?

Galaxy S7 Edge ve Galaxy S7 için Nougat güncellemesi en geç Ocak ayında Türkiye'de olabilir. Güncelleme ardından Note 5 ve Galaxy S6 modellerine de gelecek..

Samsung önemli güncelleme için 12 yenilik olacağını belirtti. Bununla birlikte 17 Ocak tarihinde sunulması beklenilen güncelleme nihayet kullanıcılara ulaşmaya başladı. İlk olarak her zaman olduğu gibi beta kullanıcıları için çıkış gerçekleşti. Beta kullanıcıları için yaklaşık olarak 215 MB alana duyan güncelleme tahmin edeceğiniz üzere diğer kullanıcıların bu güncellemeyi alması için daha büyük bir alana ihtiyaç duyuyor. Mobil operatörlerin güncellemeyi ne zaman sunacağı hakkında henüz net birşey olmasa bile buna yakında olduğuna kesin gözüyle bakmamız mümkün.

Yeni güncellemeye dair Samsung tarafından yapılan açıklama göre 12 yenilik sunulacak. Bununla birlikte Samsung uygulamaları için kısayollar, çeşitli performans modları, çoklu pencere modu daha fazla kullanılabilirlik bildirim özellikleri yeni kullanıcı arayüzü ve hızlı ayarlar gibi çeşitli özelliklerin eklenmesi bekleniyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#4
Android Nougat Güncellemesi Alacak Olan Samsung Cihazların Tam Listesi
Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge için dağıtılmaya başlanan Android Nougat güncellemesini alacak Samsung cihazların tam listesini sizlerle paylaşıyoruz.
Gün içinde Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge için Android Nougat güncellemesinin dağıtılmaya başlanmasıyla beraber, diğer Samsung telefonlarını kullanan kişiler de telefonlarının Android Nougat güncellemesini alıp almayacağını sormaya başladılar. Güncellemeyi alacak olan Samsung cihazların tam listesini aşağıda paylaşıyoruz.

Galaxy A3 (2016 ve 2017)
Galaxy A5 (2016 ve 2017)
Galaxy A7 (2016 ve 2017)
Galaxy A8
Galaxy A9/A9 Pro
Galaxy S6
Galaxy S6 Active
Galaxy S6 Edge
Galaxy S6 Edge+
Galaxy S7
Galaxy S7 edge
Galaxy S7 Active
Galaxy Note 5
Galaxy Tab S2
Ayrıca bu cihazlara ek olarak Galaxy J5 (2016), Galaxy J7 (2016) ve Galaxy Tab A tabletinin Android Nougat güncellemesi alabileceği söyleniyor. Ancak bu konuda kesin bir bilgi yok.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#5
Samsung, Android Nougat güncellemesi alacak cihazlarını açıkladı

Samsung, yaptığı bir açıklama ile hangi cihazları için bu sene Android Nougat güncellemesi geleceğini duyurdu.
Güney Kore'nin en önemli teknoloji devlerinden olan Samsung, uzun süredir Android üzerinde çalışan Galaxy modelleri ile dünyanın en çok satan akıllı telefon üreticisi olmasını biliyor. Geçtiğimiz sene de Samsung, Galaxy Note7 fiyaskosuna rağmen zirvede yer almıştı.

Google'ın geçtiğimiz sene Ağustos ayında Android 7.0 Nougat mobil işletim sistemi sürümünü sunmasının ardından firmalar cihazları için güncelleme çalışmalarına da başlamıştı. Bu firmaların başında da Samsung geliyor.
Samsung'un Nougat güncellemesine kavuşan ilk modelleri ise Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge oldu. 2016 sonunda cihazlar için Android Nougat beta sürecinin arkasında bu sene başında da Samsung, final sürümü Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge için yayınladı.
Diğer Samsung cihazlarını kullanan akıllı telefon kullanıcılar büyük bir merakla kendi modelleri için Android Nougat güncellemesini beklerken, Samsung, bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Bu açıklamaya göre 2017 ilk yarı içerisinde güncelleme alacak akıllı telefonlar ortaya çıktı. Ayrıca bazı tabletler de yer alıyor.
Baktığımızda güncelleme alacak cihazlar ise şöyle:

Galaxy S6
Galaxy S6 edge
Galaxy S6 edge Plus
Galaxy Note5
Galaxy A3
Galaxy A8
Galaxy Tab A
Galaxy Tab S2
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#8
Akıllı telefonlarını Android 7.0 Nougat sürümü ile buluşturmak için çalışmalarına hız kesmeden devam eden HTC geçtiğimiz yılın sonuna doğru, güncellemenin ilk olarak HTC 10 One M9 ve One A9 modelleri için yayınlanacağını açıklamıştı.
HTC 10 ve HTC One A9 modelleri için Android Nougat güncellemesinin geçtiğimiz günlerde yayınlaması ile birlikte, gözler HTC One M9 modeline çevrilmiş durumdaydı.
HTC One M9 kullanıcılarının merakla beklediği güncelleme için müjdeli haber, Graham Wheeler'dan geldi.
One M9 için Android 7.0 Nougat güncellemesi yayınlandı!

Twitter hesabı üzerinden konu hakkında açıklama yapan, HTC Ürün ve Servis Yöneticisi Graham Wheeler, One M9 için Android 7.0 Nougat güncellemesinin Avrupa, Türkiye ve Güney Afrika'da bulunan cihazlar için yayınlandığını açıkladı.
OTA yoluyla dağıtılan ve bugünden itibaren One M9 modellerine ulaşmaya başlayan güncellemenin, tüm cihazlara ulaşması biraz zaman alabilir.
Kullanıcıların HTC 10 için güncellemenin durdurulması konusunda yönelttiği sorulara cevap veren Wheeler, sorunu tam olarak tespit edebilmek için çalışmalara devam ettiklerini ve kısa bir süre içerisinde HTC 10 için güncellemenin dağıtımına tekrar devam edeceklerini belirtiyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#9
Samsung Galaxy J Nougat takvimi resmi olarak açıklandı. Samsung Türkiye Başkan Yardımcı Tansu Yeğen, resmi Twitter hesabı üzerinden, merakla beklenen güncelleme takvimi hakkında netleşmiş bir takvim paylaştı.

Galaxy J Nougat güncellemesi ne zaman geliyor?

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok merak ettiği konuların başında güncellemeler geliyor. Özellikle büyük güncellemelerin gelip gelmeyeceği, gelecekse ne zaman yayınlanacağı hep bir merak konusu olmuştur. Android tarafında Nougat güncellemesi ise Samsung kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği bir güncelleme.
Samsung Galaxy S7 edge Nougat ne zaman geliyor!
2015 ve 2016 yılında piyasaya çıkan Samsung modelleri için Android Nougat güncellemesi oldukça gecikmiş durumda. Bu durum ise Samsung kullanıcıları arasında tepkilere yol açmaya başladı. Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Galaxy J Android 7.0 Nougat takvimini paylaştı.
Samsung Galaxy J7 inceleme
Yapılan paylaşıma göre, Galaxy J Nougat güncellemesi bir aksilik olmadığı takdirde Temmuz ayı içinde dağıtılacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#10
Android Nougat Güncellemesini ‘Tekrar’ Alacak Sony Cihazlar Belli Oldu!

Xperiablog, Android Nougat’ın son sürümünü alacak cihazların hangileri olduğunu açıkladı.
Android Nougat güncellemesi, yavaş yavaş da olsa şirketlerin yaptığı dağıtımlarla daha geniş mobil cihazlara ulaşmaya devam ediyor. Son olarak Xperiablog, Android 7.0 Nougat güncellemesine erişecek Sony cihazlarının hangileri olduğunu açıkladı.
Bu cihazlar sırasıyla şu şekilde:

Xperia Z5 serisi
Xperia Z3+
Xperia Z4 Tablet

Haberimizin başında da belirttiğimiz üzere bu cihazlar, daha önce 32.3.A.0.372 yapı numaralı Nougat güncellemesine sahiplerdi fakat bazı problemler ortaya çıkmıştı. Şimdi ise 32.3.A.0.376 yapı numaralı yeni sürüm dağıtıldı. Bu sürümle birlikte ses kaydıyla ilgili yaşanan sorunlar dahil olmak üzere birçok hatanın düzeltilmesi hedefleniyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#11
Türkiye için Samsung’un Nougat güncelleme takvimi açıklandı. Telefonunuz ne zaman güncellenecek, detaylar bu yazımızda…
Samsung Türkiye başkan yardımcısı Tansu Yeğen, Twitter üzerinden Nougat güncellemeleriyle bilgiler paylaştı.

Samsung Türkiye Nougat Güncellemesi Ne Zaman?

S7 Serisi Nougat Güncelleme Tarihleri:Samsung Galaxy S7 (G930F) = 13 Şubat 2017 (AOD Desteği Olacak)
Samsung Galaxy S7 Edge (G935F) = 13 Şubat 2017 (AOD Desteği Olacak)

S6 Serisi Nougat Güncelleme Tarihleri:

Samsung Galaxy S6 (G920FQ) = 24 Şubat 2017
Samsung Galaxy S6 Edge (G925FQ) = 24 Şubat 2017
Samsung Galaxy S6 Edge+ (G928C) = 13 Mart 2017
Samsung Galaxy S5 = Güncelleme Almayacak

Note Serisi Nougat Güncelleme Tarihleri:

Samsung Galaxy Note5 (N920C) = 13 Mart 2017
Samsung Galaxy Note 4 = Güncelleme Almayacak

A Serisi Nougat Güncelleme Tarihleri:

Samsung Galaxy A3 2016 (A310F) = 24 Nisan 2017
Samsung Galaxy A5 2016 (A510F) = 22 Mayıs 2017
Samsung Galaxy A7 2016 (A710F) = 22 Mayıs 2017
Samsung Galaxy A8 (A800F) = 24 Nisan 2017
Samsung Galaxy A8 (A800I) = 22 Mayıs 2017
Samsung Galaxy A3 2017 (A320F) = 24 Temmuz 2017 (AOD Desteği Olacak)
Samsung Galaxy A5 2017 (A520F) = 24 Temmuz 2017 (AOD Desteği Olacak)
Samsung Galaxy A7 2017 (A720F) = 24 Temmuz 2017 (AOD Desteği Olacak)

J Serisi Nougat Güncelleme Tarihleri:

Samsung Galaxy J7 (J700F) = 28 Ağustos 2017
Samsung Galaxy J7 2016 (J710FQ) = 31 Temmuz 2017
Samsung Galaxy J5 (J510F) = 1 Ekim 2017
Samsung Galaxy J5 (J510FQ) = 18 Eylül 2017
Samsung Galaxy J7 Prime Serisi = Kasım Ayı İçerisinde Alacaktır

Galaxy On Serisi Nougat Güncelleme Tarihleri:

Samsung Galaxy On7 (G600F) = 31 Ekim 2017

Galaxy Tab S Serisi Nougat Güncelleme Tarihleri:

Samsung Galaxy Tab S2 (T817) = 23 Mayıs 2017
Samsung Galaxy Tab S2 Refresh (T818) = 15 Mayıs 2017

Galaxy Tab A Serisi:


Samsung Galaxy Tab A with Pen 10.1″ (P580) = 13 Temmuz 2017
Samsung Galaxy Tab A 10.1″ (T587) = 19 Temmuz 2017

Nougat İle İlgili Diğer Açıklamalar


Tarihler 7 gün önce ya da sonra olabilir.
S7 ve A Serisi 2017 modelleri dışarısında AOD (Always On Display – Her Zaman Açık Ekran) özelliği resmi olarak gelmeyecek.
E Serisi ve Alpha Serisi Nougat güncellemesi almayacak. Note 4 ve S5 de güncelleme almayacak.
Rootlu kullanıcılar güncelleme almak için sitemizdeki Stock ROM’ları kullanarak orijinal yazılım sürümüne dönmeliler. Root yapmış kullanıcılara OTA üzerinden güncelleme verilmeyecek.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#12
Ocak ayı sonlarında piyasaya çıkan Android 7.1.2‘nin ikinci beta sürümü yakında Pixel ve Nexus cihazları için piyasaya çıkacak. İlk sürümden farklı olarak, Nexus 6P, Nougat‘ın ikinci bakım genel beta sürümünün ilk güncellemesinde yer alacak.
Düzeltmelere odaklanan Android 7.1.2, birçok hata düzeltmesi ve optimizasyonunun yanı sıra hem operatörler hem de son kullanıcılar için bazı geliştirmeler içeriyor.

Tüm aygıtlar aynı NPG47I yapı numarasını taşıyacak ve Mart güvenlik düzeltme ekini ön plana çıkaracak. Kullanıcılar, Nexus 6P’nin nihayet Pixel ve Nexus 5X gibi bir parmak izi hareket algılama özelliğine sahip olduğunu bildiriyor. Google son güncelleme için sürüm notlarını veya fabrika görüntülerini henüz yayınlamadı.
Küçük değişikliklerden biri Pixel ve Pixel XL’in önyükleme ekranına “Android Tarafından Güçlendirildi” metni eklenmesi. Ayrıca yeni çoklu görev menüsü de dahil olmak üzere Pixel C modeline bir çok değişiklikler getirmekte.
Google, geçen yıl Nougat’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte Android’in düzenli bakım programını benimseyeceğini açıklamıştı. Bu son halka açık beta sürüm, geliştiricilerin önizlemelerinin aylık düzenli yayın planını takip etmedi; güncellemeler arasında yedi haftalık bir zaman çizelgesi ve Nexus 6P, yalnızca üç hafta öncesine kadar 7.1.2 güncellemesini alamadı.
Şu anki Pixel ve Nexus cihazları için önümüzdeki haftalarda genel bir güncelleme yayın gerçekleşecek ve 7.1.2 güncellemesi piyasaya sürülecek.
Tüm aygıtlar aynı NPG47I yapı numarasını taşıyacak ve Mart güvenlik düzeltme ekini ön plana çıkaracak. Kullanıcılar, Nexus 6P’nin nihayet Pixel ve Nexus 5X gibi bir parmak izi hareket algılama özelliğine sahip olduğunu bildiriyor. Google son güncelleme için sürüm notlarını veya fabrika görüntülerini henüz yayınlamadı.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#13
Galaxy S8 ikilisini kullanıcılar ile buluşturan ve amiral gemisi modelleri için Android 7.0 Nougat güncellemesini yayınlayan Samsung, son günlerde orta seviye akıllı telefon modellerine odaklandı.
Samsung, orta seviye donanımı ve şık tasarımı ile A serisinin ortanca üyesi olan Galaxy A5 (2016) modeli için Android Noguat güncellemesini nihayet yayınladı.
Galaxy A5 (2016) için Android 7.0 Nougat güncellemesi!

Galaxy A5 2016 modelini Android 7.0 Nougat ile buluşturan A510FXXU4CQDK sürüm numaralı güncellemenin dağıtımına Rusya'dan başlandı.

Samsung'a yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, ilk olarak Rusya pazarına sunularak test edilen güncelleme, 1 - 2 hafta içerisinde diğer ülkelerde bulunan cihazlara ulaşacak.
Galaxy A5 kullanıcıları Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek, Android 7.0 Nougat güncellemesinin cihazlarına ulaşıp ulaşmadığını kontrol edebilirler.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#14
Bildiğiniz gibi Android, Google tarafından mobil platformlar için geliştirilen ve dünyada ki en popüler mobil işletim sistemi haline getirilen bir işletim sistemidir. Google geçtiğimiz yılın ortalarında Android Nougat 7.0 işletim sistemini resmi olarak tanıtmış ve ilk olarak kendi geliştirdiği Nexus ve Pixel cihazları için yayınlamıştı. Bu haberimizde ise bazı markalar için önemli cihaz modellerine gelen Android 7.0 Nougat güncellemesinin tarihlerini liste halinde paylaşıyoruz.Haberde yer alan liste sayesinde kullanıcıların en çok merak ettiği, Android Nougat ne zaman gelecek ?Android Nougat güncelleme tarihi ne zaman ?Cihazım Android Nougat güncellemesi alacak mı ? gibi soruların cevabını bulabilirsiniz.Aşağıdaki cihazlar resmi olarak Android 7.1.2 Nougat güncellemesini aldı. En son fabrika imaj dosyasını Google resmi sitesi üzerinden indirebilirsiniz.Google Pixel XLGoogle PixelGoogle Pixel CNexus 6PNexus 5XNexus PlayerAşağıdaki cihazlar Android 7.1.1 Nougat güncellemesini aldı, ancak Android 7.1.2 güncellemesini almayacaktır.Nexus 6Nexus 9 LTENexus 9 Kablosuz Android One cihazlarında ise 18 ay güncelleme süresi dolmayan cihazlar Android 7.1.1 Nougat sürümünü almış durumda. Android 7.1.2 Nougat ise yakın bir zamanda verilecektir.Android 7.1.2

3 Nisan 2017: Android 7.1.2, Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus Player, Nexus 6 ve Nexus 9'a gelmeye başladı.13 Nisan 2017: Nexus 6P beta test cihazı, nihai Android 7.1.2 Nougat güncellemesini aldı.19 Nisan 2017: Google Pixel ve Pixel XL beta test cihazları, nihai Android 7.1.2 Nougat güncellemesini aldı.Android 7.1.1

5 Aralık 2017: Android 7.1.1 fabrika imaj dosyaları Google Pixel, Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel C, Nexus 9 (Kablosuz ve LTE) ve Nexus Player için yayınlandı.Ocak 2017: Nexus 6 son güncellemesini olan Android 7.1.1 Nougat sürümünü aldı.Android 7.1 Geliştirici Önizleme

19 Ekim 2016: Fabrika imaj ve OTA zip dosyaları Nexus 6P, Nexus 5X ve Pixel C için kullanıma sunuldu.Android 7.0

23 Ağustos 2016: Nougat, Nexus cihazlarına ve Pixel C'ye gelmeye başladı.Bazı Android One cihazları ilk olarak 12 Eylül'de Android 7.0 Nougat güncellemesi almaya başladı.Samsung Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Dünyanın en popüler Android telefonu üreticisi olan Samsung, on milyonlarca kişinin Android güncellemelerini ne kadar hızlı alacağı konusunda söz veriyor.Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak cihazlar arasında Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy Note 5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus, S Pen ile Galaxy Tab A, Galaxy Tab S2 (LTE), Galaxy A3, Ve Galaxy A8 bulunuyor.Samsung Galaxy S7

4 Kasım 2016: Samsung, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge'de Android 7.0 Nugası test etmek için bir beta programı başlattı.28 Kasım 2016: Samsung Galaxy S7 Edge modeline Android 7.0 Nougat güncellemesi geldi.17 Ocak 2017 - Çin ve İngiltere: Nougat, Galaxy S7 ve S7 Edge modellerine istikrarlı sürüm güncellemesi olarak geldi.26 Ocak 2017 - Hindistan, Rusya, Almanya: Nougat güncellemesi Hindistan ve Rusya'daki kullanıcılara ve Almanya'daki Vodafone abonelerine sunuldu.17 Şubat 2017 - T-Mobile US: T-Mobile, Samsung Galaxy S7 için resmi Android Nougat güncellemesine başladı.21 Şubat 2017 - Sprint ABD: Sprint, Galaxy S7 ve S7 Edge için Android Nougat güncellemesini sunmaya başladı. Güncelleme 1,2 GB civarında bir boyut sahipti.7 Mart 2017 - Verizon US: Operatör, Nougat güncellemesini Samsung Galaxy S7 için duyurdu.20 Mart 2017 - Rogers ve Telus Kanada: Galaxy S7 ve S7 Edge Android 7.0 Nougat güncellemesi almaya başladı.21 Nisan 2017 - US Cellular US: Galaxy S7 ve S7 Edge US Cellular'da Android 7.0 Nougat güncellemesi aldı.8 Mayıs 2017 - Kilidi Açık Cihazlar: Son olarak, Galaxy S7'nin kilitli olmayan sürümü ABD'de Nougat sürümünü elde ediyor.Samsung Galaxy S7 Edge

17 Ocak 2017 - Çin ve İngiltere: Nougat'ın , Galaxy S7 ve S7 Edge için istikrarlı sürümü geldi.17 Şubat 2017 - T-Mobile ABD: T-Mobile, Samsung Galaxy S7 Edge'e yönelik istikrarlı Android 7.0 Nougat güncellemesini kullanıma sunmaya başladı.7 Mart 2017 - Verizon US: Verizon, Samsung'un Galaxy S7 Edge için Nougat güncellemesini duyurdu.21 Nisan 2017 - US Cellular US: Galaxy S7 ve S7 Edge, US Cellular'da Android 7.0 Nougat aldı2 Mayıs 2017 - Kilidi Açık Cihazlar: Son olarak, ABD'deki S7 Edge'in kilidi açık olan versiyonu Nougat güncellemesi almaya başladı.Samsung Galaxy S7 Active

8 Mart 2017 - AT & T US: AT & T, Samsung Galaxy S7 Active için Android 7.0 Nougat güncellemesi yayınladı.Samsung Galaxy Note 5

6 Nisan 2017 - Sprint ABD: Sprint, Galaxy Note 5 için Nougat güncellemesini yayınlayan ilk ABD taşıyıcı oldu.11 Nisan 2017 - AT & T US: Galaxy Note 5, AT & T kullanıcılarına vaat edilen güncellemeyi alıyor.Samsung Galaxy S6

9 Mart 2017 - Avrupa: Galaxy S6, Android 7 güncellemesini İngiltere, Almanya, İtalya ve İsviçre'de almaya başladı.13 Mart 2017 - Hindistan: Nougat, Hindistan'daki Galaxy S6 için verildi.24 Nisan 2017 - Verizon US: Nougat, Big Red ağında yer alan Galaxy S6 kullanıcılarına dağıtıldı.3 Mayıs 2017 - AT & T US: Nougat, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modeline geliyor.4 Mayıs 2017 - Bell and Rogers Kanada: Android 7 güncellemesi Kanada kullanıcılarına ulaşıyor.Samsung Galaxy S6 Edge

9 Mart 2017 - Avrupa: Galaxy S6 Edge, Android 7 İngiltere, Almanya, İtalya ve İsviçre'deki kullanıcılara verilmeye başladı.13 Mart 2017 - Hindistan: Nougat, Hindistan'daki Galaxy S6 Edge sahiplerine dağıtıldı.24 Nisan 2017 - Verizon US: Android 7,0 Nougat, Verizon'daki Galaxy S6 Edge'de kullanıma sunuldu.3 Mayıs 2017 - AT & T US: Nougat, Galaxy S6'ya ve Galaxy S6 Edge modellerine dağıtıldı.Samsung Galaxy S6 Active

3 Mayıs 2017 - AT & T US: Nougat, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerine dağıtıldı.Samsung Galaxy S6 Edge Plus

21 Mart 2017 - Kilitsiz Modeller: Cihaz, Türkiye'de Nougat'ı almaya başladı ve onu Ortadoğu ülkeleri, Hindistan ve diğer ülkeler izledi.6 Nisan 2017 - Sprint US: Sprint, Note 5 ile birlikte Galaxy S6 Edge Plus için Nougat güncellemesini de piyasaya sürdü.11 Nisan - AT & T US: AT & T'deki Galaxy S6 Edge Plus telefonları, Android 7.0 Nougat için vaat edilen güncellemeyi almaya başladı.12 Nisan 2017 - Verizon US: Verizon, Galaxy S6 Edge Plus'ın Nougat güncellemesini aldığını açıkladı.29 Nisan 2017: - T-Mobile ABD: T-Mobile'ın Galaxy S6 Edge Plus modeli güncelleme almaya başladı.Samsung Galaxy A5 (2016)

3 Mayıs 2017 - Kilitsiz Modeller: Samsung Android 7.0 Nougat güncellemesini vermeye başladı.Samsung Galaxy Tab S2

7 Nisan 2017 - Kilitsiz Modeller: Samsung Galaxy Tab S2'nin hem 8.0 hem de 9.7 sürümü Android 7 Nougat güncellemesini almaya başladı.LG Android 7.0 Nougat Güncellemesi

LG G5

7 Kasım 2016 - Güney Kore: LG G5 için Android 7.0 Nougat güncellemesini yayınlamaya başladı.21 Kasım 2016 - Sprint US: G5 için Android 7.0 Nougat güncellemesi Sprint'de kullanıma sunulmaya başladı.20 Şubat 2017 - AT & T US: LG G5 sahipleri Android 7.0 Nougat'ın nihayet cihazlarına geldiğini bildiriyor.29 Kasım 2016 - T-Mobile US: Android 7.0 Nougat, T-Mobile ile birlikte LG G5 sahiplerine dağıtılıyor.30 Kasım 2016 - US Cellular US: Android 7.0 Nougat, US Cellular ile birlikte LG G5 sahiplerine dağıtılıyor.LG V10

6 Mart 2017 - Kilitsiz Modeller: V10, ikinci çeyrekte (Mart-Mayıs) Nougat'a güncellenecek.LG G4

6 Mart 2017 - Kilitsiz Modeller: LG G4, üçüncü çeyrekte Nougat'a güncellenecek (Haziran-Ağustos).LG Stylo 2 V

9 Mayıs 2017 - Verizon: LG Stylo 2 V'nin Nougat güncellemesi artık mevcut.Huawei Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Huawei Mate 8

16 Kasım 2016: Huawei Mate 8 için Android 7.0 Nougat sızdırıldı.Huawei P9

2 Mart 2017: EMUI 5.0 ve Nougat, ilk çeyreğin sonunda Huawei P9 için verildi.Huawei Nova

29 Aralık 2016: Huawei, Nougat beta programını Nova için başlattı.Honor 8

22 Kasım 2016 - Kilitsiz Modeller: Android Nougat beta güncellemesi Honor 8'in test kullanıcılarına sunuldu.10 Şubat 2017 - Kilitsiz Modeller: Honor, Android 7.0 Nougat güncellemesini almaya başladı.Honor 6X

3 Mayıs 2017 - Kilitsiz Modeller: Huawei nihayet Honor 6X için Nougat güncellemesini dağıtmaya başladı.Honor 5C

5 Ocak 2017 - Hindistan: Honor 5C Android 7.0 Nougat beta programı Hindistan'da başladı.HTC Android 7.0 Nougat Güncellemesi

HTC10

25 Kasım 2016 - Kilidi Açık Cihazlar: HTC 10'un kilitli olmayan sürümleri, en yeni ve en iyi Android Nugası için bir yazılım güncellemesi almaya başladı.7 Ocak 2017 - T-Mobile US: T-Mobile, HTC 10 Android Nougat güncellemesini müşterilerine sunuyor.26 Ocak - Avrupa'daki HTC 10 için Android Nougat güncellemesi başladıktan sonra ikinci kez durduruldu.7 Şubat 2017 - Kilitsiz Avrupa Cihazları: Android Nougat, Avrupa'daki HTC 10 ünitelerine girmeye başladı.20 Şubat 2017 - Sprint US: Sprint Nougat'ın sürümü nihai olarak HTC'ye vermeye başladı. En yeni güvenlik yamalarını ve ağ performansı geliştirmelerini içeriyordu.30 Mart 2017 - Verizon US: Verizon, Android 7.0 Nougat'ı kendi ağındaki HTC 10 cihazlarına dağıtmaya başladı.HTC One M9

5 Aralık 2016 - Kilitsiz Modeller - HTC One M9 sürümü için Nougat OTA üzerinden verilmeye başladı.2 Şubat 2017 - Avrupa, Türkiye ve Güney Afrika: Bu ülkelerdeki kullanıcılar, M9'larında Nougat güncellemesini almaya başladı.21 Mart 2017 - T-Mobile US: T-Mobile'daki HTC One M9 için Nougat güncellemesi dağıtıldı.12 Nisan 2017 - Sprint US: Sprint kullanıcıları, Nougat'ı One M9 telefonlarında kullanmaya başladılar.HTC One A9

16 Ocak 2017 - Kilitsiz Modeller: Kullanıcıların büyük çoğunluğu Android 7.0 Nougat güncellemesine kavuştu.16 Şubat 2017 - Sprint US: Sprint ağında yer alan HTC One A9 modellerin Nougat güncellemesi almaya başladı.OnePlus Android 7.0 Nougat Güncellemesi

OnePlus 3 / 3T

31 Aralık 2016 - Kilitsiz Modeller: One Plus 3 ve 3T için Nougat kararlı sürümü OTA üzerinden dağıtılmaya başladı.18 Şubat 2017 - Kilitsiz Modeller: OnePlus 3 ve 3T, Nougat tabanlı Hydrogen OS 3.0 güncelleştirmesini alıyor.16 Mart 2017 - Kilitsiz Modeller: OTA güncelleme sürüm numarası 4.1.0 olan Android 7.1.1 Nougat güncellemesi dağıtılmaya başlandı.Asus Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Asus ZenFone 3 Deluxe

9 Mart 2017 - Kilitsiz Modeller: ASUS, Android 7.0 Nougat güncellemesini ZenFone 3 Deluxe'e vermeye başladı.Asus ZenFone 3

9 Ocak 2017 - Kilitsiz Modeller: Asus, Android 7.0 Nougat güncellemesini cihazlara dağıtıyor.9 Mart 2017 - Kilitsiz Modeller: İlk Ocak güncellemesi hatalar yüzünden durdurulduktan sonra ASUS, Nougat güncellemesini ZenFone 3'ün ZE520KL ve ZE552KL varyantları için yeniden verdi.Asus Zenpad 8

4 Mayıs 2017 - Kilitsiz Modeller: Asus, Android 7.0 Nougat güncellemesini tablet modeli için dağıtmaya başladı.Motorola Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Motorola, aşağıdaki cihazların Android 7'ye güncelleneceğini resmen doğruladı:Moto G Plus (4. Nesil)Moto G Play (4. Nesil)Moto X Pure Edition (3. Nesil)Moto X StiliMoto X PlayMoto X ForceDroid Turbo 2Droid Maxx 2Moto Z DroidMoto Z Force DroidMoto Z PlayMoto Z Play DroidMoto Z Play27 Ocak 2017 - Kilitsiz Avrupa Cihazları: Avrupa Moto Z Play üniteleri Nougat sürümü almaya başladı.6 Şubat 2017 - Hindistan: Android Nougat Hindistan'da Moto Z Play için verilmeye başladı.7 Mart 2017 - Verizon US: Lenovo ve Verizon, Android 7.0 Nougat güncellemesini Moto Z Play Droid cihazlarına dağıtmaya başladı.Moto Z Play Droid

7 Mart 2017 - Verizon US: Verizon'un Z Play'in Droid varyantı, Android Nougat almaya başladı.Moto Z / Droid

18 Kasım 2016 - Verizon US: Marshmallow'dan Nougat'a geçiş başladı.21 Kasım 2016 - Kilitsiz Modeller: Lenovo, Moto Z ve Moto Z Force için Nougat güncellemesinin dünya çapında kullanıma sunulmasını onayladı. Güncelleme, Daydream VR desteğini de beraberinde getiriyordu.5 Şubat 2017 - ABD Kilitsiz: Kilitli olmayan Moto Z modeli Android Nougat güncellemesi almaya başladı.Moto Z Force / Droid

18 Kasım 2016 - Verizon US: Marshmallow'dan Nougat'a geçiş başladı.21 Kasım 2016 - Kilitsiz Modeller: Lenovo, Moto Z ve Moto Z Force için Nougat güncellemesinin dünya çapında kullanıma sunulmasını onayladı. Güncelleme, Daydream VR desteğini de beraberinde getiriyordu.Moto G4

29 Aralık 2016 - Hindistan: Hindistan'daki Moto G4 ve Moto G4 Plus sahipleri nihayet Android Nougat sürümü verilmeye başlandı.3 Nisan 2017 - Kilitsiz Modeller: Moto G4 sonunda Nougat güncellemesini aldı.Moto G4 Plus

31 Mart 2017 - ABD Kilitsiz: 741MB Nougat güncellemesi OTA üzerinden ABD'deki Moto G4 Plus cihazlarına geldi.Moto G4 Play

20 Nisan 2017 - Kilitsiz: Lenovo'nun bir sözcüsü "Tüketiciler Android Nougat sürümünü Haziran'da Moto G4'te kullanmaya başlayacak" dedi.Moto X Style / Pure Edition

2 Şubat 2017 - Motorola Almanya, Moto X serisinin Mayıs ayından itibaren Nougat'ı alacağını söyledi.20 Mart 2017 - Brezilya'daki kullanıcılar, Moto X Style için Nougat güncellemesi almaya başladı.Motorola Droid Turbo 2

24 Şubat 2017 - Verizon US: 2015 sonbaharında piyasaya çıkan Motorola Droid Turbo 2, nihayet özel operatörü Verizon üzerinden Nougat güncellemesini almaya başladı.Sony Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Sony Xperia X

16 Aralık 2016 - Uluslararası: Android 7.0 Nougat Xperia X için yayınlandı.2 Ocak 2017 - Beta: Sony, cihazlarından birinde OTA üzerinden Android 7.1.1 Nougat güncellemesi yayınlayan üçüncü akıllı telefon üreticisi konumuna geldi.19 Nisan 2017 - Beta: Sony'deki Concept ekibi, Android 7.1.2 güncellemesinin Deneme sürümünün kullanılabileceğini duyurdu.Sony Xperia XZ

25 Nisan 2017: Sony, Android 7.1.1 Nougat'ı Xperia XZ ve Xperia X Performance modelleri aldı.Sony Xperia X Performance

2 Kasım 2016 - Beta: Android 7.0 Nougat, beta programına kayıtlı kullanıcılar için yayınlandı.25 Nisan 2017: Sony, Android 7.1.1 Nougat'ı Xperia XZ ve Xperia X Performance için verdi.Sony Xperia Z3 + / Z3 + Çift Sim

18 Ocak 2017 - Kilitsiz Modeller: Sony, Android 7.0 Nougat yükseltmesini Sony Xperia Z3 + ve Z3 + Dual (çift SIM sürüm) için yayınladı.Sony Xperia Z4 Tablet

20 Ocak 2017 - Kilitsiz Modeller: Sony, Nougat'ı Z4 Tablet için piyasaya sürülmesini onayladı.Sony Xperia Z5 / Z5 Premium

17 Ocak 2017 - Kilitsiz Modeller: Sony Xperia Z5 ve Z5 Premium artık Android 7.0 Nougat güncellemesini almaya başladı.Xiaomi Android 7.0 Nougat Güncellemesi

16 Kasım 2016: Test yazılım kullanıcıları MIUI 8'i Nougat'a üzerinde Xiaomi Mi 5 için denemeye başladılar.5 Ocak 2017: Mi Not Pro, 4c ve 4S beta test cihazları, Nougat tabanlı MIUI 8 güncellemesi almaya başladı.ZTE Android 7.0 Nougat Güncellemesi

ZTE Axon 7 Mini

30 Mart 2017 - Kilitsiz Modeller: ZTE Axon 7 Mini, büyük Nougat güncellemesini almaya başladı.ZTE Axon 7

9 Aralık 2016 - Kilitsiz Modeller: ZTE, ABD'de yer alan Axon 7 sahipleri için Nougat önizleme programı başlattı.16 Mart 2016 - ABD Kilitsiz: ZTE Axon 7 ABD'de Android 7.1.1 Nougat güncellemesini aldı.Nextbit Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Nextbit Robin

22 Kasım 2016 - Kilitsiz Modeller: Android 7.0 Nougat kapalı testi Nextbit Robin için başladı.23 Mart 2017: Nextbit Robin modeli için Android 7.0 Nougat güncellemesi dağıtılmaya başlandı.Nvidia Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Nvidia Shield TV (2017 ve 2016)

26 Ocak 2017: Nvidia Shield TV'nin hem 2017 hem de 2016 sürümlerini için Nougat'ı dağıtmaya başladı.Nvidia Shield Tablet

9 Şubat 2017: Shield Tablet, Shield 5.0 yükseltmesiyle Marshmallow'dan Android 7.0 Nougat sürümüne geçti.Nvidia Shield Tablet K1

9 Şubat 2017: Shield Tablet K1, Shield 5.0 yükseltmesiyle beraber Android 7.0 Nougat'a geçiş yaptı.Nokia Android 7.0 Güncellemesi

Nokia 6

15 Nisan 2017 - Uluslararası: Nokia 6'nın Android 7.1.1 Nougat'a geçiş yapmaya başladığı bildirildi.Wileyfox Android 7.0 Güncellemesi

Wileyfox Swift 2x

10 Nisan 2017: Artık ölü olan Cyanogen işletim sisteminden uzaklaşan Wileyfox, Swift 2x için yeni bir Android Nougat tabanlı işletim sistemi güncellemesi yayınladı.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#15
Android 7.1 ile gelen bu özelliği henüz kimse kullanmıyor!

Android 7.1 ile yepyeni bir özelliğin geldiği ancak bunun henüz kullanılmadığı ortaya çıktı!
Telefonlar söz konusu olduğunda, kötü niyetli yazılımlardan veya virüs bulaşmasından kaynaklansın, her zaman bir tür güvenlik sorununun yaşanması olasılığı vardır. Akıllı telefonlar gibi cihazlar PC'lere kıyasla farklı bir yazılım türü çalıştırsalar da, ele geçirilmekten ve manipüle edilmekten muaf tutulmazlar. Android kullanıcıları, bir süredir bu konuyla karşı karşıya kalmış, birçok güvenlik açıkları bir yıl boyunca artmış durumda.'Stagefright' olarak bilinen ve yüz milyonlarca Android cihazının saldırıya uğradığını keşfedinceye kadar sadece birkaç yıl önceydi. Bu olay, ayın güvenlik güncelleştirmelerini yayınlayarak kendi mobil işletim sisteminin güvenliğine geldiğinde Google'ın daha fazla sorumluluk üstlenmesine neden oldu.O zamandan beri Google bazı cihaz üreticileri kendi el cihazlarını sunmak için ellerinden gelenin en iyisini yaparken güncellemelerini zorladı.

Her şey yolunda giderken, güvenlik açısından Google'ın temkinli davrandığını görüyoruz. Google, kullanıcının telefonun arka arkaya düğmesine birkaç kez basması ile etkinleştirilecek dahili bir 'Panik Modu' üzerinde çalışıyor. Bu özellik Android 7.1'in bir parçası. Ancak varsayılan olarak etkinleştirilmiyor.Bu opsiyon Android telefon üreticilerine sunulmuş durumda. Üreticiler isterse Panik Modu'nu aktif olarak kullanıma sunabilir. Panik modu sayesinde eğer sistemi zararlı bir yazılım ele geçirirse düğmeye birkaç defa basttıktan sonra sistem sizi otomatik olarak ana ekrana döndürüyor ve tüm uygulamaları kapatıyor. Bu sayede Android'i saniyeler içerisinde koruma altına alabiliyorsunuz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#16

Ürettiği fiyat performans canavarı akıllı telefonlarıyla yıllardır akıllı telefon pazarını domine eden ‘Xiaomi’nin, ‘Android’ işletim sisteminin son sürümü olan ‘Android Nougat’ güncellemesini alabilecek modelleri belli oldu. ‘Android Nougat’ın resmi lansmanının yapılmasının üzerinden neredeyse 1 yıl geçmesine rağmen akıllı telefon pazarınının lider markaları bu yeni güncellemeyi yalnızca üst segment ürünlere sunuyordu. İşletim sistemi ve yazılım konusunda genel durum göz önünde bulundurulduğunda en bonkör markalardan biri olan ‘Xiaomi’, ‘Android Nougat’ güncellemesini alabilecek model sayısını da oldukça geniş tuttu.

Orta segment ve üst segment ürün grubunda yer alan hemen hemen tüm akıllı telefon modellerine ‘Android Nougat’ güncellemesini sunan ‘Xiaomi’, bu hamlesi ile müşterilerini oldukça mutlu edecek gibi gözüküyor.‘Xiaomi’nin ‘Android Nougat 7.0’ güncellemesini alabilecek cihazları;
• Xiaomi Mi Max
• Xiaomi Mi 5
• Xiaomi Mi 5S
• Xiaomi Mi 5S Plus
• Xiaomi Mi 4C
• Xiaomi Mi 4S
• Xiaomi Mi Note
• Xiaomi Mi Note 2
• Xiaomi Mi Mix
• Xiaomi Redmi 4X
• Xiaomi Redmi Note 4X
şeklinde sıralanırken, firmanın ‘Android Nougat 7.0’ın bir üst versiyonu olan ‘Android Nougat 7.1’ güncellemesini sunacağı cihazlara göz atmak istediğimizde, yalnızca aşağıdaki üst segment modelleri görebiliyoruz:
• Xiaomi Mi 6
• Xiaomi Mi Max 2
• Xiaomi Mi 5C
• Xiaomi Redmi 4X‘Nougat’ güncellemesini alabilecek cihazlar listesini geniş tutarak bir kez daha sevenlerinin gönlünü fetheden firma, Temmuz ayı sonlarından itibaren listede yer alan modellerine ‘Android Nougat’ güncellemesini sunmaya başlayacak.