Neler yeni

Dell, Çift Ekranlı ve ARM İşlemcili Bir Windows Cihaz Üzerinde Çalışıyor

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,408
Beğeniler
1,592
Konum
ALMANYA
#1
Yeni ortaya çıkan bir rapora göre Dell, tıpkı Microsoft gibi ARM işlemcili bir çift ekranlı mobil cihaz için yoğun çalışma içerisine girmiş durumda.

Uzun bir süredir Microsoft un ARM işlemcili ve çift ekranlı bir mobil cihaz üzerinde çalıştığı söylentileri dolanıyordu. Bu söylentileri destekleyecek bazı patent görselleri ortaya çıkmış olsa da şu ana kafar böyle bir cihaz hakkında elimizde somut bir kanıt bulunmuyor.

Henüz Microsoft un çalışmalarının açık bir sonucu görülememişken şimdi de Dell in yine çift ekranlı ve ARM işlemcili bir mobil cihaz üzerinde çalıştığı iddiaları ortaya atıldı. WinFutur a göre Dell in çift ekranlı cihazı Windows 10 ile çalışıyor ve henüz tanıtılmamış olan Snapdragon 850 işlemciden gücünü alıyor.Paylaşılan rapora göre Dell, çift ekranlı cihazına Januss adını verdi ve geçtiğimiz yılın yaz döneminden bu yana bu cihaz üzerinde çalışmalarını yürütüyor. Fakat yine de cihazın piyasaya sürüleceğine dair şu ana kadar kesin bir bilgi bulunmuyor. Bu noktada Microsoft un Windows 10 güncellemeleri ile yayınlayacağı referans kodları beklememiz gerekebilir.