Neler yeni

Einstein’ı Bile Sollayan Dünyanın En Zeki İnsanı 12 Yaşındaki Küçük Kız

denizci56

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
15 Şub 2013
Mesajlar
1,513
Beğeniler
340
Konum
Ege
#1

[FONT=&quot]
Greyfurt yediyseniz bu ilacı içmeyin!


[/FONT]

İngiltere, Cheshire’da yapılan IQ testleri sonucu dünyanın en zeki insanının Hint asıllı 12 yaşındaki Rajgauri Pawar isimli bir kız çocuğu olduğu açıklandı. Yapılan testlerde 162 puan alan küçük kız, ünlü bilim insanları Stephen Hawking ve Albert Einstein'ı geride bırakmayı başardı.12 yaşındaki Hint asıllı İngiliz Rajgauri Pawar IQ testinde bugüne kadar alınan en yüksek skoru alarak dünyanın en zeki insanı oldu.

IQ testlerinde dahilik sınırı olan 140’ı aşan küçük kız 160 puan alan Einstein ve Hawking’i de sollayarak 162 puan aldı.
Rekorun yeni sahibi olan 12 yaşındaki Pawar, test sırasında biraz gergin olduğunu ama sonra her şeyin yolunda gittiğini ve mutlu olduğunu paylaşıyor
Küçük kızın Manchester Üniversitesi’nde bilim insanı olan babası Dr. Surajkumar Pawar da kızının böyle bir sonuç elde eden en genç insan olduğu için sevinçli olduğunu söylüyor.
Rajgauri Pawar'a yüksek IQ'lu kişilerin yer aldığı İngiliz Mensa Topluluğu'na üyelik teklifi de yapılmış. Dünyanın en zeki insanı olan Pawar, 162 puanıyla rekoru elinde tutuyor