Neler yeni

HERE Maps, Windows'la Yollarını Ayırıyor

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,408
Beğeniler
1,592
Konum
ALMANYA
#1
Geçtiğimiz aylarda Alman otomobil üreticileri tarafından satın alınan HERE Maps, bundan sonra Windows Phone ve Windows 10’da kullanılamayacak.

Hatırlayacağınız gibi Microsoft birkaç yıl önce Nokia’nın telefon bölümünü satın almıştı. Amerikalı teknoloji devi bu anlaşma kapsamında HERE Maps’i de satın almak istiyordu ama bir türlü Nokia ile anlaşamadı. Nokia bunun yerine, popüler harita ve navigasyon uygulamasını satışa çıkarmaya karar verdi. Birçok şirketin dev teklifler sunduğu çekişmeli bir pazarlık aşamasının ardından HERE Maps’i Audi, BMW ve Mercedes gibi dev firmaların için olduğu Alman otomobil üreticileri aldı.

Microsoft’un uygulamayı elinden kaçırdığı yetmiyormuş gibi birde artık uygulamayı Windows Phone kullanıcılarına sunamayacak. HERE Maps’i satın alan Alman otomobil konsorsiyumu, uygulamayı Windows Phone ve Windows 10’dan çekme kararı aldı. Uygulama, 29 Mart’ta Windows’un uygulama mağazasından kaldırılacak ve bundan sonra güncellenmeyecek. Araba üreticiler, Windows Phone yerine Android ve iOS uygulamalarına ağırlık verecekler. Uygulama telefonunda mevcut olan Windows Phone kullanıcıları ise bu uygulamayı 30 Haziran’a kadar kullanabilecekler. Bu tarihten sonra uygulama yüklü olsa dahi çalışmayacak.