Neler yeni

Next MİNİX HD Teknik Özellikleri

tekniker10

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
21 Eki 2011
Mesajlar
217
Beğeniler
26
Konum
Bandırma
Web sitesi
www.nextbandirma.net
#1
GENEL BİLGİLER

-Next Minix HD, boyutlarının küçüklüğüne rağmen, onlarca teknolojik içeriğe sahip patentli HD & SD dijital uydu alıcısıdır. Portatiftir, cepte kolayca taşınacak kadar küçüktür. (boy: 10.7 cm, genişlik: 6.8 cm, derinlik: 1.8 cm)
-HDMI girişli HD READY, HD, FULL HD, 3D panelli LCD/PLAZMA/LED TVlerde ve PROJEKSİYON vb. kullanmak için tasarlanmıştır. 3D destekli TVlerle uyumludur.
-Alüminyum kasası şık bir görünüm sağlarken; elastik özel tasarım HDMI kablo bağlantısıyla, yüksek hızdaki veri transferlerinde, oluşabilecek dış manyetik kirlilikten etkilenmez.
-1920×1080, 1280×720, 720×480, 1080i HD çözünürlük destekleri haricinde extra 1080p Full HD (menüsünden seçilebilir) desteği sunar, geleceğin teknolojisini tv arkasına gizler.
-SD-HD-MPEG4 (DVB-S/DVB-S2) uydu kanallarını her mekanda net ve sorunsuz izlettirir.
-Ethernet (LAN) girişlidir. Internet ortamındaki birçok özel uygulamayı destekler(RSS haber,Hava durumu,kullanıcı sorumluluğunda ve temini durumunda özel alanlara bağlanabilme.)

-1 kart okuyucu girişe (CX) sahiptir. Satın alabileceğiniz (kartı ayrı satılan) birçok şifreli yayın abonelik kartıyla uyumludur.
-USB girişi ile TVnizde film, müzik dinleme imkanı sağlar. Fotoğrafları TVde gösterir, slayt show yaparken müzik dinleme olanağı sağlar. MP3, JPEG, AVI, MKV, MP4, MOV, DAT, VOB, TS
-Kayıt özelliğiyle kanalları kaydeder (USB PVR), saklar, tekrar izlettirir. Canlı yayını durdurur, kaldığınız yerden devam ettirir.
-Kayıt ve harici diskten gösterim için gerek USB bellek, gerek USB bağlantılı HDDleri destekler. Bu sayede kayıt arşivinizi dilediğinizce genişletebilirsiniz.
-Kanal geçişleri çok hızlıdır. Binlerce kanal içinde rahat ve hızlı zap yapmanızı kolaylaştırır. 8000 kanal hafıza kapasitesi ile tüm dünyayı parmaklarınızın ucuna kadar getirir.
-Mühendisliğin sınırlarını zorlayan, benzerlerinden ayıran gelişmiş teknolojisi, patentli tasarımı ve Türkiyeye özel yazılımıyla benzersizdir.
-Normal uydu alıcıları gibi görüntü kirliliği yapmaz, TV arkasına gizlenebilir, çirkin kablo bağlantılarına kesin çözümdür. (kumanda alıcı gözü portatiftir; -dilediğiniz yere sabitleyebilirsiniz). Uydu alıcısını değil, uydu yayınlarını izlemek isteyen titiz kullanıcılar için dizayn edilmiş, evinizin en gizli ama en sık kullanacağınız cihazıdır.
-Kullanıcı programlı 8 kayıt zamanlayıcısı ve EPG rezerv özelliğiyle siz evde olmasanızda otomatik kayıt yapar.
-Çok fonksiyonlu ve uzun menzilli uzaktan kumandaya sahiptir.
-Merkezi, ferdi anten sistemlerinde tam uyumludur. Evde, yazlıkta, işyerinizde, her yerde güvenle kullanabilirsiniz.
-TVden bağımsız renk ayarlarıyla uydu kanallarını daha net ve mükemmel kalitede seyrettirir.
-Teletext, altyazı, EPG desteği ile dijital bilgi deposudu. EPG ile yayınlar hakkında haftalık yayın bilgilere kolayca erişmenizi sağlar. (Yayınlanan programların adları, başlangıç-bitiş saatleri, kanalların program akışları) (Kanal, EPG bilgisine sahipse)
-Zoom özelliği ile istenilen alana yakınlaşılabilir.
-Çocuk kilidi ile istenmeyen kanalların izlenmesi engellenebilir.
-Uydulardaki binlerce kanal içinden kendi sevdiklerinizi seçerek ve düzenleyerek kendinize özel kanal listesi oluşturulabilir.
-TV izlerken listeden istediğiniz kanalı kolay seçmeniz için yayıncı kuruluşa, şifreleme sistemine, HD yayınlara göre gruplama ve alfabetik sırada, şifreli ve şifresizleri otomatik dizme imkanı sunar.
-Güçlü işlemcisiyle çok hızlı ve fonksiyoneldir; aynı anda birçok uygulamayı çalıştıramaya olanak sağlar.
-Kurulumu, ayarları, kullanımı çok kolaydır. Çok renkli OSD menüleriyle kullanımı zevkli ve sorunsuzdur.
-Uydudan ve USBden yazılım güncelleme imkanı sunar. Ücretsiz yazılım desteği, Next teknik servis desteği ve ayrıcalığı, Minix HD ile standart sunulur.


ÖNEMLİ OLAN İŞLEVİ, O BİR MÜHENDİSLİK HARİKASI

Görenin bir daha unutamayacağı, hafızalara kazınacak çok özel bir patentli tasarımına sahiptir. Türkiyede garanti ve desteği olan üretilmiş en şık ve en küçük HD & SD uydu alıcısıdır. Yer kaplamaz. Mühendisliğin sınırlarını zorlayan, küçükcük bir alana ihtiyacanızın da fazlası sığdırmaya çalışılırken, performansı daha da artırmak adına ve daha şık bir görünüm için alüminyum üst kasa kullanılmıştır. Yüksek hızdaki veri transferinde oluşabilecek, dış manyetik kirliliği önlemek için uzunluğu en ideal boyutlara getirilmiş (15cm) HDMI kablo ile, mafsallı modellerde olası diğer TVdeki HDMI bağlantıları kullanamama gibi problemlerin de önüne geçilmiştir. Özel aparatları ve teknik donanımıyla benzersizdir olması, kendinden onlarca kat büyük ve hantal uydu alıcılarının işlevlerini ve hatta çok daha fazlasını sizlere sunar.


MINIX HD İLE GERÇEK FULL HD DENEYİMİ

Tonlarca para vererek aldığınız TVnizden gerçek performansı almak için normal bir uydu alıcısı yetersiz kalır. Bu, çok güçlü bir müzik sisteminde kalitesiz bir amfi kullanmaya benzer. Yayını kaliteli bir şekilde almak için sadece çanak anten, LNB ve kablo sistemininiz Next olması da yetmez. İhtiyacınız olan şey küçükcük bir uydu alıcısı, Next Minix HDdir. Minix HD ile gerçek 1080p FULL HD görünütüyü bir defa yaşadıktan sonra tüm bildiklerinizi unutcaksınız. Türkiyede bulunan onlarca marka ve yüzlerce model TV ile testleri yapılmış ve AR-GEmizden onay almıştır. Bildiğiniz gibi şuan HD yayınların yanı sıra hala SD (düşük çözünürlüklü) yayınlarda devam etmektedir. SD yayınlarda, işlemcisi ve geliştirilmiş yazılımı ile görüntüyü daha canlı ve daha net gösterir. HDMI girişli HD READY, HD, FULL HD, 3D panelli LCD/PLAZMA/LED TVleri destekler. Son teknoloji FULL HD panel TV desteğiyle diğer HD uydu alıcılarından üstündür. İlerde TVnizi değiştirseniz bile gelecekdeki yeniliklere hazır olduğu için uydu alıcınızı değiştirmenize gerek kalmaz. Minix HD merkezi ve ferdi uydu sistemleriyle uyumludur. Evinizde, işyerinizde, yazlığınızda, teknenizde, kısaca uydu alıcısı gereken her mekanda kullanılabilir.


KAYDET, İZLE, CANLI YAYINI DURDUR, GERİ SAR, HİÇ BİR ANI KAÇIRMA

Uydu alıcınız aynı zamanda tam donanımlı bir kayıt cihazıdır. Dilediğinizde kanalı kaydedip tekrar izleyebilir, tek tuşla canlı yayını durdurabilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İleri geri sarabilir ve kaçırdığınızı düşündüğünüz anları tekrar yaşayabilirsiniz. 8 farklı zamanlayıcı (timer) özelliğini programlayarak (ve EPG bilgisine sahip kanallarda seçerek), TV başında bulunmadığınızda otomatik olarak yayını kaydettirebilirsiniz. Sevdiğiniz iki dizi aynı anda yayınlanıyorsa Minix HD için sorunun üstesinden gelmek yine çok kolay. Birini izlerken diğer dizinizi kaydedebilirsiniz (Aynı TP içinde).


3 ADIMDA EĞLENCEYE HAZIR OLUN

Müzik dinlemek için DJ sizsiniz:
1) Sevdğiniz mp3 müziklerinizi USB belleğe atın. Minix HDye takın.
2) Dilerseniz sırayla çalın, dilerseniz karışık çalın.
3) Siz sadece dans edin Minix HD sizin için gerekeni yapacaktır.

Çektiğiniz fotoğraflarınıza bakmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı:
1) USB belleğe fotoğraflarınızı ve mp3 müziklerinizi atın. Minix HDye takın.
2) Sevdiğiniz bir parçayı çalın ve fotoğrafları slayt show olarak görüntüleyin.
3) Ailenizi ve arkadaşlarınızı çağırın, koltuğa uzanıp müzik eşiliğinde anılarınızı tekrar yaşayın.

Biri film mi dedi yoksa klip mi? Tabi ki unutmadık:
1) USB belleğe filmlerinizi klipleriniz atın. Minix HDye takın.
2) Patlamış mısırınızı unutmadığınıza emin olun.
3) Koltuğa uzanın, filmi başlatın. (Gerekirse ileri-geri sarın, istediğiniz sahneye atlayın)


UYARI: Minix HD uydu alıcısı ile ilgili, yukarda verilmiş tüm teknik, donanım ve yazılım özellikleri haber vermeksizin değiştirebilir, ekleme ve çıkarma yapabilir.
 

dkus

New member
Üye
Katılım
8 Ara 2011
Mesajlar
15
Beğeniler
0
#3
Hocam bu cihaz aşırı derecede ısınıyormuş, doğru mu? ısınıyorsa cihaza zarar verir mi?
 

dijimemo

Administrator
Yönetici
Administrator
Webmaster
Katılım
17 Eyl 2011
Mesajlar
2,060
Beğeniler
468
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.next.web.tr
#4
Hocam bu cihaz aşırı derecede ısınıyormuş, doğru mu? ısınıyorsa cihaza zarar verir mi?
Cihazın pembe olan bölümü metal olup soğutucu özelliği amacıyla tasarlanmıştır. Isınması normaldir.

Isınması herhangi bir şekilde cihaza zarar vermemektedir.
 

uygar2580

New member
Üye
Katılım
13 Ocak 2012
Mesajlar
9
Beğeniler
1
#5
USB ye Kayıt yaparken video dosyaları çok yer kaplıyor. Acaba sıkıştırmalı kayıt mümkün mü ?
 

şenolşenol

New member
Üye
Katılım
31 Ara 2011
Mesajlar
29
Beğeniler
2
#6
slm lar arkadaşlar minix hd ile ses sistemi çalışır mı çalışırsa nasıl çalışır tşkler
 

since1453

New member
Üye
Katılım
5 Nis 2012
Mesajlar
1
Beğeniler
0
#9
slm lar arkadaşlar minix hd ile ses sistemi çalışır mı çalışırsa nasıl çalışır tşkler
Tv inde optik çıkış varsa optik kablo ile ses sisteminin optik girişine bağlantı yaparsanız sesi sorunsuz aktarırsınız.eski uydumda direk uydumdan ses sistemine basit bir bbağlantı yapmıştım ama minixte yok neyazıkkıi :(
 

hdengin

Member
Üye
Katılım
12 Eki 2011
Mesajlar
107
Beğeniler
5
Konum
İstanbul
#10
Benim TV'nin arkasındaki dijital çıkış, optik değil de coaxial. Koaksiyelden ses sistemine bağlantı yaptım. Ses gümbür gümbür oldu. MinixHD'nin bir de ses çıkışı olsaymış iyi olacakmış ama böyle yapınca da gayet güzel oluyor. Sorun yok.
 

hdengin

Member
Üye
Katılım
12 Eki 2011
Mesajlar
107
Beğeniler
5
Konum
İstanbul
#11
İlave bilgi. Bazı TV yayınlarında Dolby Digital ses yayını da var. Filmin 5+1 kanalları yayınlanıyor belliki. Ancak bizim MinixHD'de optik veya koaksiyel ses çıkışı olmadığı için 5+1 sesi elde etmek imkansız. Gelen ses sadece 2.0 yani stereo. Bundan sonra çıkacak olası bir MinixHD için Optik Ses Çıkışı olursa süper olur.
 

savran

New member
Üye
Katılım
27 May 2012
Mesajlar
1
Beğeniler
0
#12
ben eskı next 2000 cıs süper pulus vardı kanal aratırken kalan üstüne eklemezdi minix kanalların üstüne ekliyor bir dünya kanal var hepsi aynısı cok yer kaplıyor buna bir çare var mı tşk kanal güncelemısıne yapmak
istemiyor insan
 

enes151

New member
Üye
Katılım
23 Eyl 2012
Mesajlar
8
Beğeniler
0
#13
arkadaşlar bendede bu cihaz var akşam kapatıyorum sabah açılmıyor her şeyi denedim. Metal yüzeye biraz dokununca geliyor ve o gün harika bir sonraki gün gene aynı şey. tv formatı felan denedim hep aynı şeyi yapıyor.
 

sabri

New member
Üye
Katılım
16 Kas 2012
Mesajlar
5
Beğeniler
0
#14
ben cihazımı güncellenmiş olarak aldım fakat yanlışlıkla fabrika ayarlarına geri döndüm usb ile tekrar güncelleme yapmalımıyım
 

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Eki 2011
Mesajlar
7,106
Beğeniler
1,568
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.nextforum.net
#15
ben cihazımı güncellenmiş olarak aldım fakat yanlışlıkla fabrika ayarlarına geri döndüm usb ile tekrar güncelleme yapmalımıyım
Fabrika ayarlarına döndüğünüzde cihazınızda mevcut yazılım silinmez, kanal bilgileriniz server ayarlarınız falan silinir,gerekli özellikleri ( Emu - F Share vb..) tekrar aktif ederek kullanmaya devam edebilirsiniz..
 

mehmet1964

New member
Üye
Katılım
9 Ara 2012
Mesajlar
8
Beğeniler
0
#16
degerli arkadaşlar ben foruma yeni üye oldum am eskiden beri next kullanıyorum benim sizlerder istegim next mini hd aldım motor ayarlarını yapamıyorum resimli olarak kurulum anlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. herkese merhaba
 

mehmet1964

New member
Üye
Katılım
9 Ara 2012
Mesajlar
8
Beğeniler
0
#17
üstadlar birde next mini hd ye iptv yazılımı verilecekmi bu konuda çalışma varmı. mach1 hocam saygılar.
 

uscelena

New member
Üye
Katılım
20 Nis 2013
Mesajlar
1
Beğeniler
0
#18
Merhabalar,
Yurt disinda yasiyorum ve 5 ay once turkiyeden cihazin pembe renkli olanindan aldim. ama burda yayinlar izlemem icin kart almam gerekti onuda aldim ve 1 hafta sonra cihazimi kullanima kapattilar, sebebi ise cihazimi kayit ettirmem gerektigi, tamam dedim kayit ettirmek istedim, fakat cihazi kayit ettirmem icin 13 haneli imei numarasini soylemem gerekti, tebi ki cihazin kendine has 13 haneli imei veya seri no`sunu bulamadim!!!

Sorum kisacasi soyle olucak, cihaza yazilimla veya herhangi bir baska yolla seri no`su veye imei numarasi eklemem mumkun mu, mumkunse eger nasil yaparim, simdiden yardimlariniz icin tesekkurler!!
 

meysa512

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
11 Haz 2012
Mesajlar
289
Beğeniler
7
Konum
Hatay/Samandağ
#19
Ne kadar saçma nasıl kullanıma kapatılır ki Uydu alıcısı.Yurtdışından o kadar receiver getiriliyor Linux.Neden bi sorun olmuyor da sende oldu çok garip.