Neler yeni

Samsung Galaxy A7 Ekran Görüntüsü Alma (Resimli Anlatım)

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#1

Samsung Galaxy A7 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Son dönemlerde piyasaya arka arkaya sunmuş olduğu akıllı telefon modelleri ile adından sıkça söz ettiren Samsung, akıllı telefon modelleri içerisinde sunmuş olduğu uygulama ve eklentiler ile de kullanıcılarından tam puan almayı başarmaktadır. Doğru tuş kombinasyonları ve kullanım içerikleri sayesinde ulaşılabilen bu eklentiler, kullanıcılarına oldukça büyük kolaylıklar da sağlamaktadırlar. Telefonlar içerisinde yer alan bu eklentilerden birisi de şüphesizdir ki ekran görüntüsü almanın nasıl olduğu ile ilgili olmaktadır. Bu yazımızda sizlere, son zamanlarda sıkça karşılaşılan ''Samsung Galaxy A7 2016'da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?'' sorusunun cevabını aktaracağız.

-Tuş Kombinasyonu İle Ekran Görüntüsü Alma
Bu yöntemde, ekran görüntüsü almak istediğiniz sayfa ya da uygulama açık haldeyken telefonunuzun ön yüzünün alt kısmında bulunan ana ekran tuşu ve sağ yan tarafında kalan ekran kilitleme tuşuna aynı anda 1-2 saniye kadar basmanız gerekmektedir. Kombinasyonu doğru gerçekleştirmeniz durumunda genel ekran kenarında beyaz bir çerçeve belirecek ve aynı anda bir deklanşör sesi duyacaksınız. Başarılı bir ekran görüntüsü almış olduğunuz işaret eden bu uyarıların ardından, ekran görüntüsü aldığınıza dair bildirimi, açılan bildirim paneliniz üzerinden de görüntüleyebilirsiniz. Kaydetmiş olduğunuz ekran görüntüsü, istediğiniz zaman kullanabilmeniz için fotoğraf galerinizde saklanacaktır.

-Swipe (Kaydırma) Yöntemi İle Ekran Görüntüsü Alma
Bunun için öncelikle ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın seçeneğinin aktif olması gerekiyorAktifleştirmek için yapmanız gereken telefonunuzun menü üzerinden ayarlar>gelişmiş özellikler>akıllı yakalama seçeneğini aktifleştirin.

Bu yöntemde ,se, ekran görüntüsü almak istediğiniz sayfa ya da uygulama açık haldeyken telefonunuzun ön kamerasının üzerinden geçecek şekilde elinizi, ekran üzerinden sağdan sola olacak şekilde kaydırmanız gerekmektedir. Doğru yapmanız durumunda ekran köşelerinde beyaz bir çerçeve belirecek ve deklanşör sesi duyacaksınız. Almış olduğunuz ekran görüntüsünün bildirimi yine aynı şekilde bildirim paneli ekranınızda görüntülenebilecektir. Kaydetmiş olduğunuz görüntü ise fotoğraf galeriniz içerisinde muhafaza edilecektir.Samsung Galaxy A7 Ekran Görüntüsü Alma (Resimli Anlatım)
Samsung Galaxy A7 Oyunları için TIKLAYINIZ

Samsung Galaxy A7 Uygulamaları için TIKLAYINIZ

Samsung Galaxy A7 Temaları için TIKLAYINIZ

Samsung Galaxy A7 Antivirüs Uygulamaları için TIKLAYINIZ