Neler yeni

Samsung Galaxy A7 Format Atma Resimli Anlatım

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
89
#1

Samsung Galaxy A7 Nasıl Format Atılır?
Samsung Galaxy A7, 5,5 inçlik süper amoled ekranı, 1080 x 1920 (FHD) ekran çözünürlüğü, 8 çekirdekli 1,6 GHz CPU işlemcisi, LED flaşlı 13 MP çözünürlükteki arka, 5 MP çözünürlükteki ön kamerası, kullanışlı ve şık tasarımıyla 2016’nın en gözde Samsung telefonlarından birisidir.
Akıllı telefonlarda, yüklenen uygulamaların ve virüslerin etkisiyle zamanla yavaşlama, donma, kilitlenme gibi sorunlar oluşabilmektedir. İşletim sistemi kaynaklı bu sorunların çözümünde formatlama veya sıfırlama işlemleri yapılır. Bu işlemleri yapmadan önce telefondaki önemli bilgileri yedeklemeyi unutmamak gerekir. Ayrıca işlemin yarıda kalmaması için telefonun şarj cihazına bağlı olarak kullanılması veya en az %50 şarjının olması gerekmektedir.

Samsung Galaxy A7-Kod ile Format Atma
Telefonu fabrika ayarlarına döndürerek sıfırlamak için Samsung Galaxy A7 format kodundan faydalanılır. Bunun için telefondan*2767*3855# tuşlanarak kolayca sıfırlama işlemi gerçekleştirilebilir.

Samsung Galaxy A7-Ayarlar Menüsü İle Format Atma
Belirtilen yedekleme işlemini gerçekleştirdikten sonra telefonunuzun ayarlar menüsü içerisine girerek sırasıyla; Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla > Cihazı Sıfırla > Tümünü Sil seçeneklerini seçmeniz gerekmektedir. Son seçiminizin ardından telefonunuz kapanacak ve kendini yeniden başlatacaktır. Bu noktada telefonunuzun donanımsal tuşlarına basmamanız gerekmektedir. Telefonunuz tekrar açıldığı zaman kişisel ayarlarınızı tanımlayarak kullanıma başlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy A7-Donanım Tuşları İle Format Atma
Bu yöntem ise telefonunuzun ana ekran kilidi ya da şifresini açamadığınız durumlarda kullanılabilmektedir.Telefonunuzun ses açma, ana ekran tuşu ve ekran kilidi (açma kapama) tuşlarına aynı anda 7 saniye kadar basılı tutmanız gerekmektedir. İşlemi doğru yaptığınız zaman ilk olarak Android robotu logosu görünecek ve ardından Recovery (Kurtarma) ekranı açılacak. Bu ekranda ise sırasıyla; Wipe Data/Factory Reset > Yes > Wipe Cache Partition > Yes > Reboot System Now talimatlarını onaylamanız gerekiyor. Onay işlemini telefonunuzun güç tuşuna basarak gerçekleştirebilirsiniz. Bütün seçimlerinizden sonra telefonunuz baştan başlayacak ve kullanıma hazır hale gelecektir.Samsung Galaxy A7 Format Atma (Resimli Anlatım)