Neler yeni

Windows 10 Mobile, 64-bit hayali gercek oluyo.

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,411
Beğeniler
1,596
Konum
ALMANYA
#1
Microsoft, Windows 10 Mobile kullanıcılarının duymak istediği haberi nihayet Verdi!

Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows 10 Mobile, 32-bit mimarisini kullanıyor. Ancak Microsoft, telefonlara yönelik 64-bit sürümün geliştirilme aşamasında olduğunu ve bizlere ulaşmasının çok uzun sürmeyeceğini sessizce doğruladı.

Yeni bilgi, Microsoft'un en önemli ürünlerinde rol oynayan 74 yaşındaki mühendis Dave Cutler'la ilgili bir Microsoft makalesinde ortaya çıktı. 64-bit desteği, Windows 10 Mobile'a yeni işlevlerin, yeteneklerin ve donanımsal seçeneklerin kapısını açacak. Bunlar arasında 4GB'tan fazla RAM, daha karmaşık ve kaynağa aç uygulamaları çalıştırabilme, Continuum modunda yapılabilecek geliştirmeler var.

Şu an ARM mobil donanımı üzerinde çalışan tüm Evrensel Windows Platformu uygulamalarının 32-bit olarak derlendiğini ve Microsoft'un henüz 64-bit seçeneği sunmadığını belirtmekte fayda var. ARM64 desteği yakın gelecekte ortaya çıkabilir; ancak durumun nasıl şekilleneceğini zaman gösterecek.
Microsoft, Windows 10 Mobile'ın 64-bit sürümünün ne zaman geleceğini söylemese de bunun "yakında" olacağını doğruluyor. Bu yüzden desteğin yazın yayınlanması planlanan Anniversary Update ile gelmesi mümkün.